"Більше року на одній посаді Яценюк працювати не може"

Конфлікт Саші Боровика з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком – дуже серйозний сигнал. Люди, які очікували від уряду реформ, сприйняли згоду Боровика працювати в Києві дуже позитивно. Всі побачили, що в У Міністерстві економіки формується дуже сильна команда. Щоб Боровик міг працювати в уряді, президент Петро Порошенко повернув йому українське громадянство. Саша приїхав в Україну не лише з цінним професійним досвідом, а й із серйозними зв’язками у фінансово-економічних колах на Заході.

Зараз конфлікт між реформаторами в уряді та прем’єр-міністром намагаються приглушити. Але він тліє. Яценюк так тримається за крісло, що його відставка може привести до розпаду коаліції в парламенті. Якщо депутати з його фракції "Народний фронт" вийдуть, замінити їх буде ніким. А це означає позачергові вибори. Це – єдине, що зараз стримує політиків від рішення, що з прем’єром Яценюком пора прощатися.

Це не перший конфлікт в "уряді реформаторів"?

- Схожі проблеми раніше були також у міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі. Кабмін мав внести на розгляд парламенту законопроекти, які ламали корупційні схеми у тендерах під час закупівлі ліків. Їх довелося вносити через нардепа Ольгу Богомолець, бо уряд їх заблокував. За цим явно стояв Арсеній Петрович.

Читайте также: Яценюк еще не знает, есть ли деньги на индексацию зарплат и пенсий

Інший дзвіночок – що Яценюк фактично став на бік Рината Ахметова, оголосивши війну міністрові палива й енергетики Володимиру Демчишину. Це теж була війна за збереження старих бандитських схем.

Читайте також: Боровик йде з Кабміну через конфлікт з Яценюком

Арсеній Петрович рік блокував будь-які реформи в уряді. Міністерство економіки стало оазою, з якої могла початися реформація. І от воно заблоковане! Я маю на увазі не лише Сашу Боровика, а й міністра Айвараса Абромавичуса. Фактично всі його ініціативи стримуються.

Цей парад відставок може тривати й далі?

- Якщо про відставку заявить Абромавичус, це буде катастрофа. Європа нас не зрозуміє. Хай би що робив президент, це вже не допоможе. Тоді буде єдиний вихід – йти на скандал і терміново призначати позачергові вибори.

http://antikor.com.ua/articles/42257-biljshe_roku_na_odnij_posadi_jatsenjuk_pratsjuvati_ne_mohe

ТОП новости

Вход

Меню пользователя