Затримання Мазура - політично сфабрикована Росією справа, - посол України в Польщі Дещиця


Посол України у Польщі Андрій Дещиця назвав затримання ветерана АТО Ігоря Мазура політично сфабрикованою Росією справою

Про це повідомляє "Укрінформ". Об этом сообщает perspekt.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Це не перший такий випадок, коли затримують українських громадян. Є вже близько десяти таких випадків у Польщі, коли російська сторона через Інтерпол намагається затримати і екстрадувати до Росії українців, які брали участь у військових операціях на сході України",- сказав Дещиця.

За його словами, ці люди зараз перебувають у польських СІЗО, їх справи перебувають на розгляді польських правоохоронних і судових органів. Однак жодного випадку екстрадиції українців до Росії не було.

Дещиця запевнив, що у справі Мазура він перебуває у постійному контакті з представниками польської влади — заступником глави МЗС Польщі Марціном Пшидачем, а також віцемаршалком Сейму Малгожатою Госєвською.

“Польська сторона розуміє значимість цієї справи”,- підкреслив Дещиця.

За його словами, упродовж 48-ми годин польський суд ухвалить рішення у справі про тимчасовий арешт Мазура.

"Ми намагатимемося переконати суд, щоб він передав українця на поруки генконсулу України. Маючи вже попередній досвід, ми доводитимемо, що це — політично сфабрикована справа Російської Федерації",- переконаний Дещиця.

  • Нагадаємо, 9 листопада у Польщі за запитом Росії затримано заступника голови УНА-УНСО, співробітника секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ігоря Мазура.
  • Консул України в Любліні Юрій Кучерявий зустрівся із затриманим Ігорем Мазуром та заявив, що питання екстрадиції заступника голови УНА-УНСО до Росії вирішуватиме польський суд.
  • Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав затримання у Польщі ветерана АТО Ігоря Мазура грубим порушенням росіянами статуту та правил Інтерполу.
  • У Києві під польським посольством відбулася акція на підтримку затриманого у Польщі ветерана АТО та активіста Ігоря Мазура на позивний "Тополя".
  • Суд щодо екстрадиції до Росії затриманого у Польщі заступника голови УНА-УНСО Ігоря Мазура може відбутися в неділю, 10 листопада.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/11/09/zatrymannya_mazura_politychno_sfabrykovana_rosiyeyu_sprava_posol_ukrayiny_v_polschi_deschycya”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя